10 mýtov o menštruácií

12. září 2011 v 19:12 | Veverq_a |  Menštruácia
Oddělit fakta od fikce může být někdy složité. A proto vám chceme pomoci. Obklopuje nás množství informací a některé z nich kolují mezi lidmi již dlouho. To však neznamená, že jsou pravdivé. Mýty o menstruaci, PMS a o ženách mohou přispívat k nesprávným rozhodnutím a zároveň ve vás mohou vyvolat rozpaky. My v Always považujeme za důležité tyto mýty objasnit, abyste se během menstruace mohla cítit příjemněji. Proto jsme vypracovali seznam 10 nejznámějších mýtů o menstruaci. Přečtěte si jej, možná budete překvapena, co je pravda.

Odkryté tajemství mýtů
Zde najdete několik nerozšířenějších mýtů o menstruaci a pravdu, která se za nimi skrývá.
Mýtus 1: Během menstruace nemůžete otěhotnět. Není to pravděpodobné, že byste během menstruace otěhotněla, ale možnost je tu vždy - především na konci menstruačního cyklu.
Mýtus 2: Menstruace je nehygienická. Ve skutečnosti je to přesně naopak! Menstruace představuje přirozený způsob, kterým se ženské tělo očišťuje. Zároveň je důkazem, že vaše tělo je zdravé.
Mýtus 3: V průběhu menstruace bych se neměla koupat ani si mýt vlasy. Není to pravda! Některé ženy se v průběhu menstruace více potí nebo mívají mastnější vlasy i pleť v důsledku zvýšené hormonální činnosti, proto je důležité, abyste se stále cítila čistá a svěží. Čistota je nakonec mnohem příjemnější. Vyzkoušela jste už vložky Always Fresh?
Mýtus 4: Během menstruace bych měla stále odpočívat. Pokud máte chuť si zacvičit, tak směle do toho! Ve skutečnosti je to skvělý způsob jak udržet premenstruačníní syndrom a křeče pod kontrolou, protože cvičení zvyšuje přívod kyslíku do svalů. A pokud se cítíte nafouknutá, pomůže vám i to, když nadbytečné tekutiny vypotíte. Nemusíte odpočívat ani cvičit, pokud se na to necítíte. Dělejte jednoduše to, co vám pomůže zpříjemnit si období menstruace.
Mýtus 5: Je možné uhádnout, která žena má menstruaci. Možná víte, kdy má menstruaci některá z vašich nejlepších kamarádek, ale jen proto, že ji tak dobře znáte. Pokud o tom nahlas každému nebudete vyprávět, většina lidí nedokáže rozpoznat, zda máte právě menstruaci. Nedá se to uhádnout jen samotným pohledem na ženu, ale a ani podle toho, jak se žena chová.
Mýtus 6: Menstruace trvá přesně týden. Každá žena má jinou menstruaci. Zatímco průměrná menstruace trvá 4 až 5 dnů, je úplně normální, že menstruace trvá od 3 do 8 dnů. Pokud běžně míváte menstruaci ještě delší nebo kratší, měla byste si o tom promluvit se svým lékařem.
Mýtus 7: Během menstruace byste neměla plavat.
Je pravdou, že vložky ve vodě nefungují. Takže, pokud v období menstruace plánujete navštívit koupaliště, použijte tampón. Pokud jej použijete, můžete si bez problémů zaplavat nemusíte se ničeho obávat. Pokud vám tampóny nevyhovují, klidně použijte do plavek vložku a věnujte se pouze opalování.
Mýtus 8: Premenstruační syndrom (PMS) je pouze výmysl. Je to vědecký fakt, že přibližně dva týdny před menstruací ženy procházejí hormonálními změnami. yto hormony mohou vyvolat příznaky PMS jako, kromě jiného, podrážděnost, deprese a únavu. Pokud se chcete o premenstruačním syndromu dovědět více, přečtěte si náš článek o PMS.
Mýtus 9: Ženy ztratí během menstruace velké množství krve. Možná máte pocit, že tomu tak skutečně je, ale ve skutečnosti se však jedná jen o malé množství krve. Průměrná ztráta tekutin (včetně krve) u jednotlivých žen liší a je rozdílná i během jednotlivých dnů menstruace. Během menstruace ztratíte asi 6 až 9 polévkových lžic menstruační tekutiny, ale v průměru je pouze přibližně 4 až 6 polévkových lžic krve (asi 35ml). Možná se to zdá být mnoho, ale vaše tělo obsahuje více než 5 litrů krve, takže množství, které ztratíte, tělu nechybí a rychle ho nahradí. Některé ženy však mívají silnější menstruaci než ostatní. Zjistěte, které vložky Always jsou pro vás ty správné, pomocí nástroje na porovnání vložek, který porovnává jejich absorpční schopnosti.
Mýtus 10: Panny by neměly používat tampóny. Tampóny vás nemohou připravit o panenství. Některé ženy se však při používání tampónů necítí pohodlně, což je také v pořádku. Vložky fungují stejně dobře. Najděte si správnou vložku pomocí selektoru výrobků Always.
Ano, toto vše jsou pouze mýty. Takže až vás bude příště někdo přesvědčovat, že byste měla při menstruaci zůstat doma a odpočívat, můžete mu s úsměvem odpovědět: "Copak ty nevíš, že je to jen mýtus?"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama