Září 2011

Gulička, sprej alebo tuhý antiperspirant?

12. září 2011 v 19:23 | Veverq_a |  Fit a zdravie
Keď už si sa rozhodla pre antiperspirant alebo deodorant, je načase rozhodnúť sa, či ti bude viac vyhovovať roll-on (gulička), sprej alebo tuhý antiperspirant..
Ja mám všetky tri druhy.. Popravde povedané, najviac mi vyhovuje gulička (roll-on).. Prečo? Pretože sa ľahko nanáša a pokryje celú oblasť podpazušia rovnomerne...
Tuhý antiperspirant je tiež veľmi dobrý,no musíš si kupiť taký, ktorý nezanecháva stopy na oblečení (hlavne na tom čiernom)... Výhodou tuhého antiperspirantu je to, že nemusíš sa báť, že by ti "vsiakol" do oblečenia - teda nemusíš čakať, kým trošku zaschne... No jeho nevýhodou je to, že zanecháva stopy na oblečení...

Sprej používam veľmi nerada, pretože keď si nasprejujem podpazušie, ktoré mám čerstvo oholené, občas sa mi po použití spreju objavia malé červené bodky (niečo ako maličké vyrážky)... Okrem toho, mne sprej pomáha najmenej z troch typov antiperspirantov... Tiež sprej nemusí pokryť každé miesto...

Takže jednoznačne odporúčam buď guličku (roll-on) alebo tuhý antiperspirant...

Čo dokáže sauna

12. září 2011 v 19:22 | Veverq_a |  Fit a zdravie
Dohromady okolo troch rokov života nás trápi bolesť hlavy a plný nos, odborníci vypočítali, že do 75. roku prekonáme 200 nachladnutí. Prechladnutie má na svedomí zima, najmä studené nohy sú pozvánkou pre vírus. Ako reakcia na chlad obmedzí nervový systém prekrvenie dýchacích ciest, klesne aj teplota v hltane. Ak sa stiahnu jemné vlásočnice v sliznici, bunky imunity sa nedostanú včas na potrebné miesto, vírus môže vniknúť do organizmu a začať sa rozmnožovať. Chlad však nie je zlý vo všeobecnosti. V kombinácii s teplom posilňuje prekrvenie. Ak chodíš do sauny, biele krvinky sa rozmnožujú a aktivujú sa - striedanie horúčavy a chladu je v tomto prípade prospešné.

Kto nespí, má chuť na sladké

12. září 2011 v 19:20 | Veverq_a |  Fit a zdravie
Podľa odborníkov je sedem hodín spánku každú noc ideálny čas, aby si bola štíhla a krásna. Pri nedostatku spánku chýbajú organizmu hormóny sérotonín a dopamín, cez deň sa to potom snaží vyvážiť zvýšenou chuťou na sladké. Málo spánku teda vedie k nadváhe a nerovnováhe organizmu, minimum oddychu je päť hodín. Organizmus nepotrebuje v spánku toľko energie, preto sa sústredí na regeneráciu buniek, aj krémy pôsobia intenzívnejšie. Keď spíš dlho, až deväť hodín, telo signalizuje, že niečo nie je v poriadku.

10 mýtov o menštruácií

12. září 2011 v 19:12 | Veverq_a |  Menštruácia
Oddělit fakta od fikce může být někdy složité. A proto vám chceme pomoci. Obklopuje nás množství informací a některé z nich kolují mezi lidmi již dlouho. To však neznamená, že jsou pravdivé. Mýty o menstruaci, PMS a o ženách mohou přispívat k nesprávným rozhodnutím a zároveň ve vás mohou vyvolat rozpaky. My v Always považujeme za důležité tyto mýty objasnit, abyste se během menstruace mohla cítit příjemněji. Proto jsme vypracovali seznam 10 nejznámějších mýtů o menstruaci. Přečtěte si jej, možná budete překvapena, co je pravda.

Odkryté tajemství mýtů
Zde najdete několik nerozšířenějších mýtů o menstruaci a pravdu, která se za nimi skrývá.
Mýtus 1: Během menstruace nemůžete otěhotnět. Není to pravděpodobné, že byste během menstruace otěhotněla, ale možnost je tu vždy - především na konci menstruačního cyklu.
Mýtus 2: Menstruace je nehygienická. Ve skutečnosti je to přesně naopak! Menstruace představuje přirozený způsob, kterým se ženské tělo očišťuje. Zároveň je důkazem, že vaše tělo je zdravé.
Mýtus 3: V průběhu menstruace bych se neměla koupat ani si mýt vlasy. Není to pravda! Některé ženy se v průběhu menstruace více potí nebo mívají mastnější vlasy i pleť v důsledku zvýšené hormonální činnosti, proto je důležité, abyste se stále cítila čistá a svěží. Čistota je nakonec mnohem příjemnější. Vyzkoušela jste už vložky Always Fresh?
Mýtus 4: Během menstruace bych měla stále odpočívat. Pokud máte chuť si zacvičit, tak směle do toho! Ve skutečnosti je to skvělý způsob jak udržet premenstruačníní syndrom a křeče pod kontrolou, protože cvičení zvyšuje přívod kyslíku do svalů. A pokud se cítíte nafouknutá, pomůže vám i to, když nadbytečné tekutiny vypotíte. Nemusíte odpočívat ani cvičit, pokud se na to necítíte. Dělejte jednoduše to, co vám pomůže zpříjemnit si období menstruace.
Mýtus 5: Je možné uhádnout, která žena má menstruaci. Možná víte, kdy má menstruaci některá z vašich nejlepších kamarádek, ale jen proto, že ji tak dobře znáte. Pokud o tom nahlas každému nebudete vyprávět, většina lidí nedokáže rozpoznat, zda máte právě menstruaci. Nedá se to uhádnout jen samotným pohledem na ženu, ale a ani podle toho, jak se žena chová.
Mýtus 6: Menstruace trvá přesně týden. Každá žena má jinou menstruaci. Zatímco průměrná menstruace trvá 4 až 5 dnů, je úplně normální, že menstruace trvá od 3 do 8 dnů. Pokud běžně míváte menstruaci ještě delší nebo kratší, měla byste si o tom promluvit se svým lékařem.
Mýtus 7: Během menstruace byste neměla plavat.
Je pravdou, že vložky ve vodě nefungují. Takže, pokud v období menstruace plánujete navštívit koupaliště, použijte tampón. Pokud jej použijete, můžete si bez problémů zaplavat nemusíte se ničeho obávat. Pokud vám tampóny nevyhovují, klidně použijte do plavek vložku a věnujte se pouze opalování.
Mýtus 8: Premenstruační syndrom (PMS) je pouze výmysl. Je to vědecký fakt, že přibližně dva týdny před menstruací ženy procházejí hormonálními změnami. yto hormony mohou vyvolat příznaky PMS jako, kromě jiného, podrážděnost, deprese a únavu. Pokud se chcete o premenstruačním syndromu dovědět více, přečtěte si náš článek o PMS.
Mýtus 9: Ženy ztratí během menstruace velké množství krve. Možná máte pocit, že tomu tak skutečně je, ale ve skutečnosti se však jedná jen o malé množství krve. Průměrná ztráta tekutin (včetně krve) u jednotlivých žen liší a je rozdílná i během jednotlivých dnů menstruace. Během menstruace ztratíte asi 6 až 9 polévkových lžic menstruační tekutiny, ale v průměru je pouze přibližně 4 až 6 polévkových lžic krve (asi 35ml). Možná se to zdá být mnoho, ale vaše tělo obsahuje více než 5 litrů krve, takže množství, které ztratíte, tělu nechybí a rychle ho nahradí. Některé ženy však mívají silnější menstruaci než ostatní. Zjistěte, které vložky Always jsou pro vás ty správné, pomocí nástroje na porovnání vložek, který porovnává jejich absorpční schopnosti.
Mýtus 10: Panny by neměly používat tampóny. Tampóny vás nemohou připravit o panenství. Některé ženy se však při používání tampónů necítí pohodlně, což je také v pořádku. Vložky fungují stejně dobře. Najděte si správnou vložku pomocí selektoru výrobků Always.
Ano, toto vše jsou pouze mýty. Takže až vás bude příště někdo přesvědčovat, že byste měla při menstruaci zůstat doma a odpočívat, můžete mu s úsměvem odpovědět: "Copak ty nevíš, že je to jen mýtus?"

Príčina vypadávania vlasov

12. září 2011 v 19:08 | Veverq_a |  Vlasy

Poznáme niekoľko faktorov, ktoré spôsobujú zmenu prirodzeného rastového cyklu vlasov a vyvolávajú vypadávanie vlasov, pričom môže ísť o dočasnú alebo trvalú stratu vlasov.

Medzi tieto faktory patria:

  • genetická predispozícia pre vypadávanie vlasov
  • narušené hormonálne hladiny v tele
  • choroby štítnej žľazy, choroby obličiek alebo kožné choroby
  • skryté zápaly v tele
  • dlhodobé alebo nárazové vystavenie sa stresu alebo prežitie traumy
  • zlá životospráva a nezdravý životný štýl
  • užívanie niektorých liekov
  • vystavenie sa chemikáliám alebo radiácii
  • podstúpenie chemoterapie