Škola líčenia

24. srpna 2011 v 16:46 | Veverq_a |  Líčenie
Líčíte se už léta? Přešlo vám to po čase do krve a vy to teď zvládáte mnohem rychleji? Chyba! Základem je totiž dodržovat předepsanou rychlost.
VizážTo byla první věc, kterou jsem se dozvěděla na kurzu líčení. Rozhodla jsem se totiž vydat tam, kde POUZE VÁM tým profesionálních vizážistů radí, jak o sebe správně pečovat a jaké barvy a typy líčení vám budou slušet (to se v drogerii nedozvíte!). Stačily dvě hodiny, abych zjistila, že líčení, o kterém jsem si doposud myslela, že mi sluší, je jeden velký omyl. Tady jsou moje poznatky z cesty za krásou…

Co děláme špatně?

  • Líčíme se podle nálady, oblečení, počasí… Zapomínáme, že závisí hlavně na typu naší pleti a barvě očí.
  • Nepoužíváme podkladové báze nebo krémy, které připraví pleť na make-up.
  • Používáme jiný odstín make-upu a korektoru a divíme se, že jsme flekaté.
  • Nejdůležitější je pro nás obličej, myslíme si, že krk a dekolt péči nepotřebují (proto je to na nich s přibývajícím věkem tolik vidět).
  • Domalováváme si obočí buď hodně ořezanou tužkou nebo naopak tupou - obojí je špatně.
  • Obkreslujeme rty konturovací tužkou tmavší než použitá rtěnka.

Jak to má být správně?

"Líčení by mělo být každodenním příjemným a hlavně pomalým (!) rituálem po sprchování, kdy si make-up můžete udělat před mazáním chleba na snídani a oči si namalovat třeba až s plným žaludkem. Důležité je nespěchat a nedělat rychlé pohyby," říká vizážistka Lucie.

Na co se zaměřit nejdřív?

Rozhodně na pleť. Aby vypadala čistě a svěže, začněte denním krémem nebo podkladovou bází pod make-up, která pleť hydratuje. Make-up nenanášejte prsty, nýbrž speciálním štětcem (seženete ho v drogerii). Dejte si ho na hřbet ruky a odtud štětcem nanášejte na pleť v rovnoměrných vrstvách. Důležité je aplikovat make-up nejen na tvář, ale i pod bradu a na krk až do dekoltu, abyste dosáhla perfektního jednolitého vzhledu. V barvě vašeho make-upu by měl být i korektor, kterým zakryjete kruhy pod očima a červené žilky. Pokud nemáte úplně stejnou barvu make-upu a korektoru, pomozte si tak, že oba smícháte a tak vytvoříte kašičku, která bude mít nejen ideální barvu, ale i vynikající krycí schopnost. Skutečnost, že můžeme přípravky míchat, si často neuvědomujeme. Smíchat můžete např. i make-up s krémem, čímž dosáhnete lehčí, ale přitom stále jemně krycí konzistence. Pod oči nezapomeňte prsty vklepat rozjasňující bázi, jejíž název napovídá, co udělá s vaším pohledem.


Jaké barvy mi budou slušet?

VizážJestli máte spíš světlou pleť a modré oči (jako já), vyvarovat byste se měla tvrdých barev, jako jsou černá a šedá (i když je milujete třeba od páté třídy), a naopak byste měla zkoušet odstíny světlé námořnické modré a hnědé. Jste-li naopak snědší typ a máte-li hnědé oči, to pravé by pro vás měly být černé linky v kombinaci se šedými, kovovými, ale i světle růžovými stíny. Oční stíny nanášejte na víčka přetřená make-upem - budou déle držet.

Jak je to s konturami rtů?

Kromě obvyklého poctivého obtahování obrysů rtů bychom je měly konturovací tužkou vyplnit celé, a až potom nanést rtěnku. Z toho je jasné, že doba, kdy se rty obtahovaly tmavší barvou, než měla používaná rtěnka, je pryč - a s tím i tvrdý efekt jako z omalovánek, kde zůstává obrys obrázku stále dominantní. Tužka by měla mít stejnou barvu jako rtěnka, kterou používáme. Tím dosáhneme opravdu dokonale vytvarovaných, a přitom přirozených rtů.

Co mě překvapilo?

Rozhodně to, že jednou z nejdůležitějších částí obličeje je obočí a že velice záleží na tom, jak si ho upravujeme. Aby vypadalo přirozeně a hustě, zapomeňte na tužky na obočí (ať už používáte hodně ořezané, nebo naopak tupé) a raději si pořiďte placatý zkosený štěteček na obočí (prodává se v drogerii) a obyčejné hnědé a šedé stíny na oči. Trik je v tom namíchat tyto odstíny tak, aby dohromady odpovídaly barvě vašich vlasů. Pokud jste blondýnka, měl by převládat šedý odstín, jste-li brunetka, hnědý.

A ještě jedna vychytávka

Pokud si malujete oční linky, vezměte si k tomu zrcátko do dlaně. Při malování horních linek je totiž třeba dívat se směrem dolů, a to se vám podaří těžko, když budete stát před zrcadlem, jehož polohu si nebudete moci přizpůsobit. Při malování spodních řas se dívejte naopak směrem nahoru a pomalu vyplňujte prostor mezi řasami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama